Polský prezident poděkoval Trumpovi za boj s fake news

0
Andrzej Duda s Donaldem Trumpem ve Varšavě. Foto Bílý dům

Polský prezident Andrzej Duda poděkoval Donaldu Trumpovi za jeho boj s fake news, se kterými má prý Polsko vlastní zkušenost.

Polský prezident Trumpovi poděkoval v angličtině na svém Twitteru ve čtvrtek, den poté, co Trump vyhlásil slibované “ceny fake news”.

Duda na Twitter napsal, že “Trump znovu zdůraznil sílu fake news. Děkuji vám. Musíme pokračovat v boji s tímto fenoménem. Polsko zažilo sílu fake news z první ruky. Mnozí Evropané a Američané si tvoří svůj názor na Polsko z neutuchající záplavy fake news.”

Jednu z “cen” dostal levicový Newsweek za reportáž o Dudově ženě, která si při Trumpově návštěvě Varšavy s americkým prezidentem nepodala ruku. Ve skutečnosti krátce, podle protokolu, minula Trumpovu nataženou ruku a nejprve potřásla ruku jeho ženě, a pak teprve Trumpovi.

Kritici říkají, že Trumpovy útoky na “fake news” jsou útoky na svobodu tisku, které provází autoritářské vůdce po celém světě.

Polsko čelí kritice ze strany EU pro svůj postoj vůči přerozdělování migrantů a reformu justice v zemi. Polsko tvrdí, že tato reforma je nutná, protože v justičním aparátu jsou stále stejní lidé jako za komunismu.

Komentáře

komentáře