Demonstraci proti uprchlíkům v Cottbusu podpořili i hasiči. Čelí za to trestu

0
Foto: zukunft-heimat

Na demonstraci proti státní uprchlické politice se dnes v německém Cottbusu podle pořadatelů shromáždění sešlo asi 2500 lidí.

Protestu se účastnili braniborští politici za AfD, například zemská předsedkyně Birgit Bessin, nebo předseda místního sdružení v Lübbenau Marian von Stürmer. Demonstraci nahlásila Anne Haberstroh ze sdružení Zukunft Heimat (Budoucnost vlasti). Na místě prý také byla celá řada lidí z pravicově extremistické scény.

Politici jiných stran a zástupci médií to od shromážděných lidí schytali jako “zrádci lidu”.

Foto Twitter @RalfiCB

Zahájení disciplinárního řízení proti hasičům

V jednu chvíli bylo přes reproduktor požárního vozu oznámeno: “Zdravíme vlastence v Cottbusu”.

“Proti tomuto muži jsme zahájili disciplinární řízení,” řekl tiskový sekretář města Cottbus Jan Gloßmann. Není prý přijatelné, aby byly prostřednictvím vozidel státní správy šířeny politické myšlenky. “To je v rozporu s požadavkem neutrality.”

Organizátoři po skončení akce poděkovali nejen hasičské brigádě, ale i policistům.

V souvislosti s Cottbusem již dnes Středoevropan informoval, že toto město nebude až do odvolání přijímat žádné migranty.

Centrum města mělo problémy již delší dobu. Už v květnu minulého roku byl oznámen zákaz pití alkoholu na předzahrádkách kvůli opakovaným střetům mezi mladými lidmi z pravicové scény a žadateli o azyl.

Komentáře

komentáře