EU se může jít bodnout, vzkázal šéf italské Ligy (Severu) Salvini

0
Berlusconi, Meloni a Salvini se dohodli na paktu, který by po březnových volbách mohl vládnout Itálii. Foto Twitter @berlusconi

Italský populista Matteo Salvini, jehož strana má velké naděje uspět v nadcházejících parlamentních volbách, řekl, že EU se může jít bodnout. Jen trochu expresivněji.

Salvini, který sedí v Evropském parlamentu a vede Ligu Severu, která si nyní říká už jen Liga, se ve čtvrtek s dvěma dalšími pravicovými vůdci, Silviem Berlusconim a Girgiou Meloni, dohodl na společném manifestu a možné koalici, která by po volbách v březnu mohla vládnout Itálii.

Během rozvášněného rozhovoru s italskou televizí v tomto týdnu Salvini potvrdil, co si myslí o Evropské unii, když řekl: “Evropa se může jít bodnout!”

“Evropa nás posledních 15 let trestala a jsme na tom hůře, než před 15 lety,” dodal. “Evropské kroky jsou to poslední, co mě zajímá.”

Jeho tiráda proti Bruselu pokračovala na Twitteru, kde napsal: “Otroci Evropské unie? Ne, díky! Nemůžu se dočkat Itálie, s naší vládou, kdy obnovíme naši suverenitu k obraně národních zájmů jakýmkoliv možným způsobem.

“Neakceptovatelné zasahování evropského úředníka (komisař EU pro ekonomiku Pierre Moscovici). Imigrační politika a ekonomické oběti uvržené Evropskou unií jsou neštěstím a budou odmítnuty svobodným hlasem Italů. Evropští byrokraté uklidněte se.”

Ve čtvrtek pak na Twitter připsal: “Liga bude vždy bránit naše rybáře a italské zemědělce. Pryč s evropskými standardy, které zabíjejí náš obchod a naše teritorium!”

Komentáře

komentáře