Italská policie zatýkala členy čínské mafie

0
screen shot YouTube

V největší operaci svého druhu italská policie zatkla 33 údajných členů čínské mafie, která je zodpovědná za pašování čínských výrobků do Evropy, stejně jako provozování hráčských doupat, nočních klubů, prostituce a prodeje drog.

Koordinované razie proběhly ve čtvrtek brzy ráno a šlo o vrchol mezinárodního vyšetřování nazvaného “Operace China Truck“, které začalo před dvěma lety a jehož epicentrem je oblast Prato, u Florencie. K raziím došlo v Prato, Římě, Florencii, Miláně, Padově a Pise.

Italská média píší, že čínská mafie měla faktický monopol na dovoz zboží čínského původu po celé Evropě za stovky milionů eur. Svůj monopol si mafie vytvořila vytvořením ovzduší teroru v čínské komunitě použitím vydírání, vymáhání a fyzické agrese.

Ačkoliv 33 občanů Číny bylo zatčeno, dalších 21 je stále na svobodě. Zločinecká organizace má pocházet z čínské provincie Fujian, ale její součástí jsou i lidé z provincie Zhejiang.

Údajným vůdcem organizace má být Zhang Naizhong (57), který žije v Římě, a jeho pravá ruka Lin Guochun, který řídil operace v Prato.

Zhang byl úspěšný v tom, že usmířil dva znepřátelené čínské gangy, během jejichž válek zůstalo mezi lety 2000 a 2010 v Prato 60 mrtvých. Výdělek z nezákonných operací Zhang použil na vytvoření masivní autodopravy, která dominovala dovozu zboží do Evropy pro tisíce čínských společností.

Policie Zhanga sledovala od minulého pondělí, kdy měl navštívit několik čínských obchodníků doprovázen tlupou bodyguardů, měnit auto po každé schůzce, a při každém setkání se mu ostatní lidé měli uctivě klanět.

Vyšetřování se kromě Itálie dostalo i do Francie, Španělska a Německa, jejichž policie s tou italskou spolupracovaly.

Policisté měli zabavit 8 obchodních společností, 8 vozidel, dvě budovy a asi 60 bankovních účtů v hodnotě stovek milionů korun.

Komentáře

komentáře