Domů Pevnost Evropa Muslimská čtvrť v centru Londýna si odhlasovala zákaz vstupu Trumpovi

Muslimská čtvrť v centru Londýna si odhlasovala zákaz vstupu Trumpovi

0
Tower Hamlets. East London Mosque - https://www.flickr.com/photos/eastlondonmosque/13977298052/

Čtvrť v centru Londýna, Tower Hamlets, která má nejvyšší procento muslimů v celé Británii, si odhlasovala, že americký prezident Trump do této čtvrti nesmí.

Přitom radnice čtvrti čelí mnoha korupčním skandálům, včetně odstranění starosty, který měl uplácet muslimské voliče.

Protitrumpovská vyhláška, kterou navrhli radní Ohid Ahmed a Oliur Rahman, byla tento týden většinou schválena.

Ve vyhlášce stojí: “Pokud by se vláda rozhodla státní návštěvu uskutečnit, tato Rada dává najevo, že prezident Trump není v naší čtvrti vítaný.”

Oblast Tower Hamlets zahrnuje například známý Tower Bridge nebo finanční centrum Canary Wharf. Zákaz prý ale není realizovatelný.

Starosta čtvrti za socialisty, John Biggs, řekl, že prezident Trump netleská diverzitě, nerespektuje jiné kultury a nerespektuje ženy.”

A dodal: “Selhává ve svém vůdcovství a my bychom jej zde neměli vítat. Musíme být rázní v naší netoleranci jeho netolerance.”

Ve vyhlášce ještě stojí: “Tower Hamlets je domovem jedné z nejvíce rozmanitých komunit a má největší procento muslimských obyvatel v Anglii – 35 procent. Rada shledala s pobouřením a obavou rozhodnuti prezidenta Trumpa sdílet islamofóbní propagandu (skupiny) Britain First.”

Vyhláška dále kritizuje jeho údajně nesnášenlivý postoj k ženám, etnickým menšinám a muslimům a útočí na jeho “nelogický” krok přesunout americkou ambasádu do Jeruzaléma.

Sousední čtvrť Greenwich prý přijala podobnou vyhlášku už v prosinci.

Bývalý starosta čtvrti Lutfur Rahman byl z úřadu odstraněn, když byl uznán vinným z korupce a nezákonných praktik.

Komentáře

komentáře