Německý Cottbus nebude po incidentech přijímat další imigranty

0
Cottbus. Foto Wikipedia Teodor Bordeianu

Po sérii střetů mezi Syřany a Němci už nebude město Cottbus přijímat další imigranty. Oznámilo to braniborské ministerstvo vnitra. Z centrálního přijímacího střediska země v Eisenhüttenstadtu už do Cottbusu nebudou posláni další imigranti, řekl ministr vnitra Karl-Heinz Schröter (SPD), píše Die Welt.

Ve středu dva mladíci (15,16) zranili šestnáctiletého Němce nožem v obličeji. Oba byli zatčeni.

Několik dní předtím, jak Středoevropan informoval, došlo ke rvačce tří syrských mladíků s manželem ženy, po níž Syřané chtěli, ať jim prokáže respekt.

Ve čtvrtek Die Welt informoval, že nálada ve městě je napjatá. Stát nejprve reagoval posílením policejních hlídek. Ale mnozí reagovali tím, že toto není řešení a je potřeba více sociálních pracovníků.

“V Cottbusu nyní žije 8000 cizinců, včetně 3400 uprchlíků, většina je ze Sýrie,” řekl mluvčí města Jan Gloßmann. “Za velmi krátkou dobu jsme museli čelit nepřiměřeně vysokému počtu cizích příchozích. Podíl cizinců vzrostl za dva roky z 2,2 na 8,5 procent.

Město v uplynulém roce požádalo dvakrát o zastavení dalších příchozích. Na podzim se to povedlo třem městem v Dolním Sasku.

Ale regionální vláda v Braniborsku to dosud odmítala s tím, že Cottbus ještě nějaké ty imigranty zvládne. Cottbus je ale zadlužen částkou 240 milionů eur a argumentuje, že péče stojí jednoduše spoustu peněz, které nemá.

Ministr vnitra se tedy v pátek sešel s primátorem města Holgerem Kelchem ​​(CDU) a během prohlídky města diskutovali o situaci. Výsledkem rozhovorů je dočasné zastavení přistěhovalectví.

Ministr vnitra Schröter se v pátek ráno sešel s primátorem Cottbusu Holgerem Kelchem ​​(CDU) a diskutoval o situaci během prohlídky města. Dočasná zastávka přistěhovalectví je výsledkem rozhovorů.

Komentáře

komentáře