Přeplul přes Středozemní moře, dostal se do Anglie, a tam ubodal otce od rodiny 50 ranami nožem

0
Foto Birmingham Crown Court

Loni, 31.března, vystoupil Anthony Banting (57) v Birminghamu z tramvaje a jeho životu v tu chvíli zbývalo jen pár minut. V náhodném a nesmyslném útoku jej napadl žadatel o azyl Alaeldien Ahmed, a padesáti ranami nožem do hlavy, hrudi a zad je usmrtil. Policie útočníka dopadla na základě záběrů z pouličních kamer a vyšetřování doslova dům od domu. Amhed, který trpí paranoidní schizofrénií, útok popírá.

U soudu zaznělo, že pan Banting šel zrovna navštívit své dva syny, kteří na něj čekali v hospodě. Tři minuty poté, co vystoupil z tramvaje, už ležel na chodníku v kaluži krve. Žalobce uvedl, že útok byl zjevně bez motivu, píše BBC.

Zavražděný pan Banting. Foto BTP

Podle žalobce Ahmed odešel v roce 2015 ze Sudánu a přeplul Středozemní moře v gumovém člunu. Skončil v Calais, kde se mu podařilo dostat do dodávky, a pronikl do Británie, kde požádal o azyl.

Podle soudu byl Ahmed diagnostikován se schizofrénií a strávil několik měsíců v psychiatrické léčebně v Birminghamu. V den vraždy si prý stěžoval na bolest hlavy, a říkal, že se na něj každý dívá a směje se mu. Psychiatři mu prý zvýšili příjem léků.

Soud bude pokračovat.

Případ může mít souvislost se studií provedenou v Itálii, podle které 54 procent zkoumaných z řad žadatelů o azyl projevilo znaky typické pro post-traumatický stres.

Komentáře

komentáře