Na konferenci britských labouristů musí bílí lidé platit extra vstupné

0
Foto DANIEL LEAL-OLIVAS

Na shromáždění britských labouristů v Loughborough 17.2., na kterém vystoupí předseda strany a marxista Jeremy Corbyn, si bílí lidé zaplatí vyšší vstupné. Pokud jste bílí, zaplatíte vstupné 40 liber, pokud si toto stigma nenesete, zaplatíte jen 30 liber. O tomto skandálu dnes píše Daily Mail.

Britští pravicoví poslanci už socialisty obvinili z rasismu a upozornili, že jde o další důkaz, že strana zcela zavrhla bílou dělnickou třídu.

Socialisté své rozhodnutí nechat bílé lidi platit vyšší vstup brání. Podle nich se nejedná o navýšení ceny pro bílé, ale slevu pro nebílé.

“Základní vstupné je pro všechny členy stejné, ale na žádost naší pobočky v East Midlands strana poskytne na letošní konferenci slevu pro BAME (Black, Asian and Minority Ethnics) členy, abychom povzbudili jejich účast a vylepšili reprezentaci.”

Místopředseda konzervativců James Cleverly k tomu řekl: “Diskriminovat lidi na základě barvy jejich pleti je špatné a pan Corbyn tuto praxi musí hned ukončit.”

Jiný konzervativní poslanec Andrew Bridgen dodává: “Je to rasismus. V praxi labouristé ukládají daň na základě barvy pleti. Ukazuje to jejich odpor k bílé dělnické třídě.” Podle něj, teoreticky, by bohatý labouristický poslanec Keith Vaz, který má indické kořeny, platil nižší vstup, než například chudý ale bílý aktivista socialistů.

“V Corbynově orwellovském paralelním vesmíru jsme si všichni rovní, ale někteří jsou si rovnější,” dodal.

Komentáře

komentáře