Bývalí britští vojáci znechucení “poslanci bez morálky” zakládají vlastní politickou stranu

0
Jeden ze zakladatelů strany, Robin Horsfall. Foto The Sun

Hrdina SAS, Robin Horsfall a major Gavin Felton se spojili s dalšími veterány britské armády a zakládají politickou stranu Demokraté a Veteráni, jejíž manifest se obrací na “slušné, vlastenecké lidi”.

Tito veteráni příští měsíc vyhlásí válku mainstreamovým politikům založením své vlastní strany. Pět bývalých vojáků chce postavit 87 kandidátů, kteří v příštích volbách vyzvou “morálku postrádající, svým zájmům sloužící poslance” na souboj.

Jejich manifest chce oslovit miliony “slušných, vlastenců”, kteří mají názory ve středu politického spektra. A doufají, že budou mít tisíc členů, až bude jejich strana 9.února oficiálně spuštěna.

Horsfall, který byl stejně jako Bob Curry u dobývání obsazené íránské ambasády v Londýně roku 1980, je zakládajícím členem. Kromě něj je to i Trevor Coult, který si v Iráku vysloužil válečný kříž.

Ve svém manifestu, který ukázali médiím, chtějí veteráni sjednotit slušné občany a bývalé vojáky, kteří milují svou zemi. “Věříme, že to jsou Britové, ne naše sobě sloužící elity, kteří jsou nejlépe uzpůsobeni k tomu konat rozhodnutí.”

Zakladatelé věří, že budou mít při založení strany tisíc členů. Ta bude financována z darů a ročního členského příspěvku 24 liber.

Strana se zaměří na regionální volby. Logicky půjde nejprve do měst, kde jsou vojenské posádky, nebo kde žije vysoký počet vojáků. To jsou například města Tidworth, Catterick, Aldershot a Colchester.

Felton, který sloužil s britskou armádou 24 let a účastnil se misí v Iráku, Bosně, Kosovu a Rwandě, říká: “Poslouchali jsme názory tisíců obyčejných lidí, kteří nám řekli, že velkým politickým stranám už nevěří. Cítí se být zrazeni výdaji a sexuálními skandály a jsou rozzlobeni na nevyhranou válku v Iráku a nedostatek podpory pro naše vojáky v Afghanistánu.”

“Naším cílem je vrátit demokracii lidem. V této zemi jsou asi 4 miliony veteránů a my chceme jejich podporu. Také chceme reprezentovat všechny, kdo pracují v první linii služeb jako je policie, hasiči a zdravotníci. Také chceme podporu učitelů a lékařů, které spojuje to, že se cítí být odtrženi od velkých politických stran.

“Vítáni jsou všichni bez ohledu na barvu nebo náboženství, ale nechceme nikoho z krajní pravice nebo krajní levice.”

Komentáře

komentáře