Domů Pevnost Evropa Rakousko oznámilo založení nové pohraniční stráže k ochraně svých hranic

Rakousko oznámilo založení nové pohraniční stráže k ochraně svých hranic

0
Hranice mezi Rakouskem a Německem, Wikipedia Mike Knell

Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl (FPÖ) oznámil založení nové pohraniční stráže, která má “zajistit řádnou ochranu hranic”.

Nová jednotka bude použita ke kontrole přílivu žadatelů o azyl přicházejících do země, řekl Kickl v rozhovoru pro Tiroler Tageszeitung.

“Již máme efektivní monitoring, který dobře funguje. Ale co už se jistě nesmí opakovat je rok 2015,” narážel Kickl na vrchol migrační krize, kdy zemí procházely stovky tisíc žadatelů o azyl na cestě do Německa.

Kickl pohraniční stráž popsal jako “policejní zálohu” a řekl, že bude střežit hranici a provádět kontrolu dokladů a identity.

Během rozhovoru také Kickl kritizoval takzvané “osmašedesátníky”, evropskou levicovou generaci roku 1968 pojmenovanou po pařížských protestech stejného roku.

“Projekt osmašedesátníků selhal. Nyní zažíváme kontrarevoluci, a nejen v Rakousku. A to je dobře. Pro mě je to návrat do normálu,” řekl Kickl a dodal: “Osmašedesátníci chtěli ničit ve jménu pokroku. Šlo například o rozklad státní identity nebo identity rodiny.

“Tato vláda stojí za útočným protinávrhem. Teze osmašedesátníků se ukázaly být špatné. Potřeba orientace, bezpečí a vlasti námi byla opět vrácena do pozitivního světla.”

Komentáře

komentáře