Súdánská mládež v Melbourne páchá 8,6 procent vloupaček, ač tvoří jen 0,1 procent populace

0
Dům vykradený a nesmyslně zdemolovaný súdánským gangem v Melbourne. Nicole Garmston/ News Corp Australia

Ačkoliv zatím v australském Melbourne tvoří zlomek populace (6000 súdánských migrantů ve 4 milionovém Melbourne), súdánská mládež má prý na svědomí 8,6 procent vloupaček do domů, což přidává Austrálii ohledně kriminality Afričanů další vrásky. O teroru afrických gangů v Melbourne Středoevropan informoval nedávno.

“Sledujeme zapojení súdánské mládeže do případů závažných vloupání,” přiznává policejní komisař Andrew Crisp. “Často je to o tom, že ukradnou klíče, aby mohli ukrást auta a s nimi pak provést další zločiny. Zdá se, že si tento typ zločinu zvolili.”

Podle něj ani tato vloupání nejsou nějak sofistikovaná a organizovaná. Není to prý tak, že by existovalo jádro několika mladých mužů, kteří po nocích páchají zločin. Jednu noc vloupání spáchá parta šesti lidí a další noc jdou z těchto šesti jen dva a přidají se k nim jiní čtyři z jiné části Melbourne, kteří se o tom dozvěděli, a chtějí se také účastnit.

Statistiky do září 2017 ukazují, že mladí Súdánci nejsou mimořádně zastoupení jen ve vloupáních do domů. I přes své nízké počty mají na svědomí 3 procenta vážných útoků, 2 procenta drobných vloupání a 5 procent krádeží motorových vozidel.

A tyto statistiky prý zahrnují jen migranty první generace. Nejsou v nich započteni Súdánci, kteří již v Melbourne jsou druhou nebo třetí generaci.

Média ale tento problém jako obvykle bagatelizují. Australská obdoba BBC citovala kriminoložku Rebeccu Wickes, která si stěžovala, že súdánští migranti jsou mladší než obecná populace a není prý fér je srovnávat s Australany. Hlavní problém jsou prý předsudky vůči africkým migrantům a to je prý něco, kam by se měla soustředit pozornost.

Komentáře

komentáře