V Bonnu staví nové koupaliště s vyhrazeným uzavřeným prostorem pro muslimky

0
Foto: 4a Architekten

V bývalém hlavním městě Západního Německa, ve čtvrti Dottendorf, se staví nové moderní koupaliště za 60 milionů eur. Ale moderní jen na první pohled. Zatímco architektura bude patřit do 21.století, část koupaliště jakoby se vracela do století sedmého. Bude zde totiž uzavřený prostor, kam se ostatní návštěvníci nebudou moci ani podívat, a kde budou plavat zahalené muslimské ženy.

Celé moderní koupaliště má být nádherně prosklené. Až na část pro muslimky. Ta bude jednoduše neprůhledná a od zbytku koupaliště separovaná.

Aktivistka za práva žen Necla Kelek to už kritizovala jako určitou formu apartheidu, nebo vítězství islámských konzervativců.

Redaktor německého zpravodajství Andreas Baumann má na to jiný pohled. Koupaliště prý muslimkám, které kvůli svému náboženství nebo rodině by nikdy na koupaliště nepřišly, umožní si zaplavat a tím prý přispěje k jejich integraci. Jakým způsobem se ale tyto ženy integrují, když si budou plavat za ohradou mezi svými zcela zahalené, už Baumann nevysvětluje.

Baumann segregaci muslimek naopak podporuje. Podle něj, kdyby koupaliště takto vyhrazené koupaliště nemělo, a muslimky se zde nemohly segregovaně koupat, nezapadalo by do jeho představ kosmopolitního města. Bude to prý také výrazem tolerance vůči islámu a jeho věřícím. Tady ale Baumann dodává, že tomu tak bude na rozdíl od nemalého počtu muslimů, kteří své náboženství prosazují netolerantním, k ženám nenávistným a agresivním způsobem.

Ponechme stranou, že se tito lidé dostali do Německa kdovíjak, a jejich pobyt tam nemusí být definitivní. V demokracii je to menšina, kdo se přizpůsobuje, ne naopak. Pokud nejsou některé muslimské ženy schopny si vzít na sebe normální plavky a jít na koupaliště jako všichni ostatní, vybraly si pro život nesprávnou zemi.

Komentáře

komentáře