Alternativa pro Německo převzala předsednictví několika parlamentních komisí

0
afd.de

AfD převzala předsednictví rozpočtové komise. Poslanec Peter Boehringer se stal předsedou této velice důležité komise v německém Bundestagu. Komise je tradičně obsazována nejsilnější opoziční stranou, což díky zřejmé koalici CDU-CSU a SPD bude právě Alternativa pro Německo. AfD převezme předsednictví ještě dvou dalších komisí.

Boehringer, který bude rozpočtové komisi předsedat, je známý jako ekonomický novinář a také odpůrce eura. “Mám k tomu úkolu velký respekt,” řekl po jmenování.

Jak AfD dále oznámila, právní komisi bude předsedat Stephan Brandner.

Šéf parlamentní frakce AfD Bernd Baumann říká, že jeho strana byla jako hlavní opoziční strana získáním těchto důležitých komisí potěšena. A připomněl, že “nešťastný” zákon o cenzuře obsahu na sociálních sítích spadá právě pod právní komisi, kterou budou řídit.

Ale obsazení těchto komisí nebylo pro AfD do poslední chvíle vůbec jisté. Kvůli odporu ostatních stran už AfD přišla o dvě komise. Strana stála hlavně o kulturní komisi, která je odpovědná za připomínání německé kultury. Různí experti a aktivisté varovali před tím, aby se komise dostala do rukou pravicových populistů a tak komisi nakonec povede levicová SPD.

Komentáře

komentáře