Idris Elba: Příští James Bond by mohla být černoška

0
Foto Wikipedia DFID

Britský herec Idris Elba naznačil, že další osobou, která by mohla hrát Jamese Bonda, by mohla být černoška. O Elbovi se spekuluje, že by to mohl být naopak přímo on, kdo by legendu britské kinematografie a dokonalého britského gentlemana mohl v dalším filmu hrát.

Elba to ale popřel, když mluvil na Sundance Film Festival s magazínem Variety.

“Nezajímá nás vidět Bonda jako někoho jiného, než muže? Mohla by to být žena, černá žena, bílá žena,” řekl Elba. “Zkusit něco jiného. Proč ne?”

Elba, který je známý hlavně kvůli svým seriálovým rolím, je už dlouho označován jako ten, kdo jednou v roli Bonda nahradí Daniela Craiga.

Nicméně scénárista Anthony Horowitz, který má na svědomí nejnovější bondovku Trigger Mortis, již dříve naznačil, že Elba se pro roli nehodí, protože je příliš pouliční, což média bez váhání označila za rasistický výrok.

“Idris Elba je skvělý herec, ale věděl bych o jiných černých hercích, kterým by to sedlo lépe,” řekl Horowitz v roce 2015.

“Elba je pro mě příliš drsný na to, aby to hrál,” dodal. “Nejde o barvu. Myslím, že je pro Bonda příliš pouliční. Je to o tom být uhlazený? Ano.”

Komentáře

komentáře