Juncker v květnu zahájí výstavu na počest 200 let narození Karla Marxe

0
Juncker, zády Věra Jourová, foto © European Union

Prezident Evropské komise, Jean-Claude Juncker, by měl zahájit výstavu věnovanou výročí 200 let od narození Karla Marxe v Trieru. Ředitel výstavy Rainer Auts oznámil, že by Juncker měl promluvit 4. května v Konstantinské bazilice. Zahájení výstavy je vlastní oslavou celkem tří výstav: Velké státní výstavy o životě Karla Marxe, stálé výstavy v rodném domě Karla Marxe a zvláštní výstavy v Museum am Dom.

Marx se narodil 5.5.1818 v Trieru a strávil tam prvních 17 let svého života. Ministr za sociální demokracii v Porýní-Falcku, kde se Trier nachází, Konrad Wolf, řekl, že výročí 200 let od Marxova narození je “skvělou příležitostí” pro Trier se zviditelnit.

Součástí oslav bude i odhalení veliké sochy Marxe v Trieru, která bude podle Wolfa dobrou reklamou, která prý do města v budoucnu přiláká mnoho turistů. Socha je dárkem z Číny a měří na výšku 5,5 metrů.

Pro ty, kdo nevědí s kým mají v osobě Karla Marxe čest a netuší tak, kdo jsou ideové vzory lídrů Evropské unie. Karel Marx byl ideovým otcem komunismu. Je autorem knih Komunistický manifest a Kapitál. Věřil v třídní boj a dosažení “nové společnosti” i za cenu násilí. Na základě Marxova učení se ve 20.století po celém světě realizovaly komunistické a socialistické revoluce, které měly na svědomí stovky milionů mrtvých. Pokračovateli těchto revolucí jsou pak tzv.neomarxisté, kteří vycházejí z dalších ideových koncepcí, především tzv.Frankfurtské školy. A jejich syny a dědici jsou právě dnešní lídři EU, jako je například Jean-Claude Juncker.

Semknutím s dnešním tzv. Západem jsme tak dnes tzv.Východu blíže, než kdy jindy.

Komentáře

komentáře