Modelka v hidžábu z reklamy L’Oreal na péči o vlasy odešla kvůli 4 roky starým tweetům

0
L’Oréal

Muslimská modelka pro L’Oréal Paris UK se stáhla z kampaně poté, co na povrch vyplavaly její čtyři roky staré proti-izraelské tweety.

Amena Khan své rozhodnutí z kampaně odejít oznámila v pondělí v příspěvku na Twitteru, kde také napsala, že své kontroverzní příspěvky smazala.

“Hluboce lituji obsahu mých tweetů, které jsem napsala v roce 2014, a omlouvám se za pobouření a bolest, které způsobily,” prohlásila. “Mou vášní je boj za rozmanitost. Nikoho nediskrimunuji. Rozhodla jsem se je (příspěvky) smazat, protože nereprezentují poselství harmonie, za kterým stojím.”

“Nedávno jsem se účastnila kampaně, která mě bavila, protože oslavovala inkluzi. S hlubokou lítostí jsem se rozhodla z kampaně odejít protože současná konverzace poškozuje pozitivního a inkluzivního ducha, kterého chce přinést,” uzavřela.

V roce 2014 nazvala Izrael “hrozivým”, “vrahem dětí” a tvrdila, že Izrael čeká porážka.

“Izrael je hrozivým státem, a ti, kdo trpí nejvíce, jsou děti,” prohlásila v už smazaném příspěvku, zatímco v jiném napsala, že “Izrael = Pharoah (zřejmě špatně napsaný anglický výraz pro faraóna). Oba jsou vrazi dětí. Při Alláhovi, čeká jej (Izrael) porážka. Je to jen otázka času.”

V jiném příspěvku zase napsala, že Izrael je “ilegální stát” a že “terorizuje nevinné civilisty”.

L’Oréal má se svými modelkami samé problémy. V září se zbavil svého prvního transgender modela Munroe Bergdorfa poté, co tvrdil, že bílí lidé jsou nejnásilnější silou na planetě Zemi.”

Komentáře

komentáře