Domů Svět Trumpem pronásledovaný gang MS-13 chce do USA poslat “mladší, násilnější” členy

Trumpem pronásledovaný gang MS-13 chce do USA poslat “mladší, násilnější” členy

0
Zatčení členové MS 13. Foto Fox News

Frustrovaní vůdci gangu MS-13, který Trumpova administrativa vytrvale pronásleduje, chtějí prý do USA poslat “mladší násilnější” členy, kteří nahradí ty, kteří jsou v USA nyní a nejsou údajně dost drsní, tvrdí úřady.

K tomuto odhalení mělo dojít ve čtvrtek během senátního slyšení o bezpečnosti a boji s mezinárodními zločineckými organizacemi, kde se diskutovaly kroky státu vůči členům a vedení gangu MS-13 v posledních letech.

“Chtějí do země přes své kanály poslat mladší, násilnější zločince, aby převzali kontrolu,” řekl asistent ředitele FBI Stephen Richardson.

Gang MS-13 vznikl v 80.letech v USA z uprchlíků ze San Salvadoru, a později se rozšířil do celé Střední Ameriky. Vyznačují se výrazným tetováním a středověkým násilím.

Podle předsedy senátní komise Petera Kinga, jehož lidé nedávno navštívili El Salvador, je vedení gangu operující z věznic v Salvadoru frustrované, že američtí členové MS-13 nejsou dost násilní.

Ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že gang má po světě 40 tisíc členů a čtvrtina z nich je v USA. Na základě těchto nových informací chtějí americké úřady své tažení proti gangu zdvojnásobit.

Gang, který má v USA na svědomí desítky děsivých vražd, byl po nástupu Donalda Trumpa do úřadu označen za prioritu pro Ministerstvo spravedlnosti. Policie má nyní o dost volnější ruce, než za Obamy.

Za pouhého půl roku, od března do října 2017, bylo v USA a zemích Střední Ameriky obviněno 3800 členů MS-13 a gangu 18th Street. Do prosince pak jen v USA dalších 1000.

Trump v červenci 2017 navštívil město Brentwood v New Yorku, které činností MS-13 obzvlášť trpí a slíbil více agentů pro boj s tímto gangem, jehož členy nazval zvířaty.

Komentáře

komentáře