Člen AfD konvertoval k islámu. Straně to nevadí, věří ve svobodu náboženství.

0
Arthur Wagner, foto afd-havelland

Arthur Wagner, člen vedení pobočky Alternativy pro Německo v braniborském Havellandu, konvertoval k islámu. Přitom ještě loňské léto kritizoval politiku otevřených hranic a stěžoval si, že se Německo proměňuje v jinou zemi.

Německý Bild píše, jak tento donedávna oddaný křesťan a otec dvou dětí, které má s ruskou manželkou, a člen výkonného výboru strany konvertoval. Pro jeho spolustraníky je to šok. Krajský šéf AfD Kai Berger říká: “Byl tak oddaný církvi, církevnímu životu. Vůbec to nedává smysl.”

Ale Bild píše, že signály existovaly. Od září prý nic nepřidal na svůj Facebook. Před dvěma týdny napsal svému stranickému nadřízenému, že z osobních důvodů skládá funkci.

Wagner jako člen církve pracoval s azylanty. Díky své ruské ženě a znalosti jazyka pracoval jako překladatel, většinou pro Čečence. To byl jeho kontakt s islámem. Přesto je zasvěceným divné, že by konvertoval tak náhle.

“Buď na něj udělaly dojem setkání s muslimskými uprchlíky, nebo s nimi chce jen mít užší kontakt,” spekuluje kontakt Bildu.

Komentáře

komentáře