Dva členové Pussy Riot požádali ve Švédsku o azyl

0
Foto Sven-Åke Visén

Dva členové ruské kapely Pussy Riot požádali ve Švédsku o azyl s tím, že je pro ně nebezpečné se do rodného Ruska vrátit. Lusine Dzjanyan a Alexei Knedljakowski nyní žijí v azylovém domě ve Stockholmu a tvrdí, že zde žijí se svým synem, informuje SVT.

“Nemusíme se zde stále bát,” řekl Knedljakowski a pár dodal, že doufá, že pozitivní rozhodnutí od švédského migračního úřadu uslyší brzy. Knedljakowsi byl jeden z mála mužských členů této feministické skupiny.

Lusine Dzjanyan, vizuální umělkyně, které má exhibice v Londýně a v Miláně se nemůže svých vlastních výstav účastnit, protože by to narušilo její azylovou žádost.

“Ano, zaplatili jsme za své umění vysokou cenu, ale ničeho nelituji,” říká.

Nicméně mnozí lidé “umění” Pussy Riot zpochybňují. Jedním z kousků tohoto souboru bylo nafilmování se při návštěvě supermarketu, kdy si jedna z členek strčila zmrzlé kuře do vagíny, a ukradla jej.

Nejznámějším “uměleckým” kouskem souboru ovšem bylo jejich vystoupení v moskevské katedrále, kde odehráli “protestsong” proti ruskému prezidentu Putinovi.

Tři členky kapely byly poté odsouzeny za výtržnictví na dva roky vězení. Někteří utekli do zahraničí.

Tento podivný soubor si samozřejmě získal na dekadentním západě své fanoušky a to v poměrně vysokých kruzích. S dvěma členkami kapely se vyfotila například Hillary Clinton, která je označila za statečné mladé ženy.

V roce 2016, během prezidentské kampaně v USA, soubor natočil video proti Donaldu Trumpovi.

Komentáře

komentáře