Evropská unie nepřipustí nesouhlas s povinným přerozdělením nekonečného počtu žadatelů o azyl

0
Eurokomisař Dimitris Avramopoulos, foto Evropská komise

Odmítání uprchlických kvót je nepřijatelné, zaznělo z Bruselu s tím, že migrace z Afriky a středního východu je “přímo propojena” s hodnotami (tzv.Evropskými hodnotami), na kterých byla Evropská unie založena.

Eurokomisař pro migraci Dimitris Avramopoulos řekl, že žadatelé o azyl přicházející do Evropy musejí být rozděleni po celé unii a odmítl ideu, že by národy vzdorující povinným kvótám mohli svou “solidaritu” ukázat tím, že místo usídlení migrantů ze zemí třetího světa na svém území pošlou nějaké peníze.

“Je to sdílená odpovědnost. Všechny země by měly být součástí naší politiky sdílet břemeno našeho těžkého nákladu,” řekl komisař před novináři v Sofii. Také řekl, že odmítání některých zemí přijmout africké a asijské uprchlíky na příkaz Bruselu by blok mohlo zničit.

“Nejsou to ekonomické problémy, co evropský projekt ohrožuje, ale migrace a uprchlická krize,” řekl.

“Je velmi důležité se pohnout dopředu a přijmout nový Dublin,” narážel na nové plány Bruselu na změnu azylových pravidel, které maďarský premiér Orbán označil za implementaci tzv. Sorosova plánu, který chce Evropu zaplavit migranty z Afriky a Asie. A také zopakoval, že odmítání bruselských direktiv je “protievropské”.

Aby nebylo žádných pochyb, kde lídři EU hledají svou inspiraci, tak se prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker zúčastní slavnostního zahájení výstavy na počest výročí narození otce komunismu Karla Marxe.

Komentáře

komentáře