Prezident Ugandy miluje Trumpa, protože prý o Africe mluví upřímně

0
Prezident Ugandy Yoweri Museveni, foto Wikipedia, Russell Watkins

Prezident Ugandy Yoweri Museveni řekl, že miluje amerického prezidenta Donalda Trumpa za to, že je k Afričanům upřímný. Je to reakce na to, že Trump měl údajně o afrických zemích říct, že to jsou pr*elní díry.

K poznámce, kterou Trump popírá, mělo dojít během schůzky v Bílém domě na téma migrace.

“Amerika má jednoho z nejlepších prezidentů, kterého kdy měla,” řekl v úterý Museveni na setkání se členy Východoafrického legislativního shromáždění v ugandské Kampale.

“Miluji Trumpa, protože Afričanům upřímně říká, že si své problémy musí vyřešit sami. Musejí být silní. Ve světě nepřežijete, pokud jste slabí, a je chybou Afričanů, že jsou slabí,” řekl.

Reakce prezidenta Ugandy je odlišná od amerického velvyslance v této zemi, který údajné Trumpovy poznámky označil za “samozřejmě dost znepokojivé”.

Je dobré, když namísto pokryteckých západních politiků řeknou lidé z Afriky, jak to skutečně cítí. Museveni už na začátku ledna o Trumpovi řekl, že je slušný člověk. Je ale v Africe dost osamělý. Trumpa pochopitelně 12.ledna odsoudila Africká unie, která požaduje omluvu nejen lidem Afriky, ale všem lidem afrického původu po celém světě. Lidé afrického původu na Haiti na protest proti tomu, že Trump jejich zbídačenou zemi nazval, jak jí nazval, vyšli také do ulic.

V červenci 2017 Trump o lidech z Haiti podle New York Times údajně řekl, že mají všichni AIDS, že nedávní migranti z Nigérie se nikdy nevrátí do svých chýší v Africe a že Afghanistán je rájem teroristů.

Komentáře

komentáře