Domů Pevnost Evropa Rakouský ministr vnitra Kickl: My rozhodneme, komu dát azyl. Ne EU.

Rakouský ministr vnitra Kickl: My rozhodneme, komu dát azyl. Ne EU.

0
Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl. Foto_Bundesministerium für Inneres / Alexander TUMA, 22.12.2017 Wien,

Dnešní schůzka ministrů vnitra zemí EU v Sofii se neobešla bez konfliktu. Postaral se o to Herbert Kickl (FPÖ), který se vyslovil proti plánovaným změnám v azylovém zákonu. Jedním z klíčových bodů “Dublin IV” má být sjednocování rodin všech migrantů, kteří se nacházejí v EU. To by podle FPÖ jen pro Rakousko znamenalo povinnost přijmout desetitisíce dalších azylantů, kteří by do Rakouska mohli legálně přijít, píše Krone.

A to by byl ze strany Bruselu zcela katastrofální signál všem ekonomickým migrantům. Bylo by to jako magnet pro migranty z Afriky a Asie. A žně pro padělatele dokladů.

Podle Kickla by sjednocování rodin představovalo další tlak na země, které již nesou tíhu migračních vln a přijaly nejvíce žadatelů o azyl. Tedy Německo, Švédsko nebo Rakousko. Aby Dublin IV prošel, musí pro něj hlasovat 55 procent zemí EU, tedy nejméně 16 zemí z celkových 28.

Ale jak ministr Kickl říká: “Rozhodnutí v této věci a ve výběru osob, které je potřeba chránit (azylem), musí zůstat na Rakousku, a být vykonáno podle našich kapacit a kritérií, což není věcí EU.”

Komentáře

komentáře