V anglickém Blackrodu si lidé své město střeží sami s bejsbolovými pálkami a bez policie

0
screenshot

Naštvaní obyvatelé města Blackrod ležící nedaleko Manchesteru už měli dost toho, jak policie není schopná řešit tamní kriminalitu a rozhodli se vzít věci do vlastních rukou. Zločince, hlavně dealery drog a zloděje aut, varovali, že si zahrávají s nesprávnými lidmi. A pak přešli k činům.

Jeden obyvatel dokonce zveřejnil video s maskovaným mužem, který ničí auto údajného dealera drog sekerou. Auto pak nabere na zdvižný vozík a shodí jej z výšky asi tří metrů.

Na jiném videu muž do kamery vzkazuje zločincům, že jestli si myslí, že můžou v Blackrodu vykrádat obchody, krást auta, prodávat drogy a dělat problémy, že se mýlí. K videu je pak připsán vzkaz, že lidé se v Blackrodu kriminálníků bojí.

Obyvatelé Blackrodu ale prý nejsou jediní. Ozbrojené hlídky občanů patrolují ulice i v Basildonu a Wickfordu v Essexu ve snaze odradit gangy a předejít zločinu, na který policie nestačí.

Lidem se nelze divit. Policie v celém Manchesteru a okolí řeší snížení finančních fondů a také pokles svých pracovníků od roku 2010 o 2000 policistů a 1000 civilních zaměstnanců. Navíc loni v únoru byla uzavřena nejbližší policejní stanice a všechny problémy s kriminalitou ve městě se nyní řeší až ve vzdáleném Boltonu.

Přesto radnice lidi žádá, ať věci do svých rukou neberou.

Komentáře

komentáře