Afghánští dealeři drog ve Vídni těžce zranili policisty v civilu

0
K incidentu došlo v okolí Prátru, wikipedia Herbert Ortner

Tři rakouští policisté v civilu byli zraněni, když se pokoušeli zatknout dva mladé afghánské žadatele o azyl, co se jim snažili prodat drogy.

K incidentu došlo v centru Vídně v oblasti Prátru, kde je hlavní železniční stanice ve městě a kdy se tato oblast stala i centrem prodeje drog a násilí. Policistům byly nabídnuty ke koupi drogy a když se pokusili oba mladíky zatknout, narazili prý na tvrdý odpor, píše Kronen Zeitung.

Jeden policista utrpěl po ráně do obličeje zlomeninu nosu, další má vážně poraněnou nohu. Třetí vyvázl jen s oděrkami na ruce.

Poté, co se dvojici nakonec podařilo minulý pátek zatknout, byli převezeni do věznice Korneuburg, kde se starší z nich přiznal k tomu, že je součástí drogové scény.

Další den policisté ze zvláštní sekce pro potírání pouličního zločinu zadrželi tři další podezřelé dealery a zabavili i jejich zboží. Kokain.

Většina drogového zločinu na ulicích Vídně je spojena s migranty. V roce 2016 mohli migranti za desetiprocentní nárůst pouličního prodeje drog. 80 procent těchto dealerů jsou prý Nigerijci.

Komentáře

komentáře