Cizinci ve Finsku mají nadproporční podíl na sexuálních útocích

0
Foto LINDA MANNER

Nově zveřejněné statistiky finské policejní univerzity ukazují, že cizinci tvoří až 37 procent podezřelých v sexuálních útocích v městských oblastech, ačkoliv zde tvoří “jen” 10 procent populace.

Policie si také všímá toho, že třetina těchto cizinců podezřelých ze sexuálních útoků ve velkých městech jsou Iráčané, informuje vysílání Yleisradio Oy.

Tuija Hietaniemi, zvláštní vyšetřovatel ústředí kriminální policie, dává za vinu to, že většina Iráčanů jsou mladí muži: “Pro mě je to několik různých důvodů. Mezi Iráčany je mnoho mladých mužů, a mladí muži obecně páchají nejvíce zločinů. To platí i pro Finy.”

“To je velká část vysvětlení. Na podzim 2015 do Finska přišlo mnoho Iráčanů, z nichž velká část byli mladí muži.”

Psycholožka Nina Nurmien tvrdí, že počet útoků může být mnohem větší, protože mnoho jich není hlášeno. Tvrdí, že vysoký podíl Iráčanů mohou vysvětlit kulturní rozdíly, protože Iráčané mají rozdílné názory na sexuální nezávislost žen.

“Pachatelé mají problém cítit empatii a vžít se do kůže oběti. Pokud je osoba vychována v zemi, kde je násilí a zabíjení součástí života, může to narušit rozvoj osobnosti onoho člověka. Zkušenost s traumatem může vést k tomu, že osoba samotná trauma opakuje tím, že se stane sama násilnou.”

Komentáře

komentáře