Salvini z italské Ligy (severu) slibuje ze země dostat každý rok 100 tisíc afrických migrantů

0
Foto: salvinipremiere.it

Matteo Salvini, populární vůdce italské Ligy severu (nyní jen Ligy), který je vážným uchazečem o post příštího italského premiéra, slíbil, že během svého úřadování dostane z Itálie každý rok 100 tisíc afrických migrantů.

“V zemi je půl milionu ilegálních migrantů. Každý z nich musí být poslán domů,” řekl pro list La Repubblica.

“V Itálii je příliš mnoho ilegálních migrantů, kteří dělají problémy. Už to dál nesnesu,” řekl během politické show, kterou vysílal kanál La7.

Salvini nicméně odmítl, že je jeho strana xenofóbní, a řekl, že se snaží bojovat s rasismem tím, že vyřeší jeho příčinu – ilegální migraci.

“Jediným protijedem na rasismus je kontrola, regulace a omezení migrace. Miliony Italů mají ekonomické problémy. Italové nejsou rasisté, ale migrace mimo jakoukoliv kontrolu přináší vše jiné, než pozitivní reakce. Tomu chceme zabránit,” řekl.

Volby se v Itálii konají v březnu a Salviniho Liga je v paktu s Berlusconihoho Forza Italia a další populární stranou Fratelli d’Italia. Nově také se stranou Noi con l’Italia, což jsou všechno italské, pravicové, pro-národně orientované partaje. Podle posledních průzkumů může tato koalice dostat až 39 procent. A poté je velice dobře možné, že se Salvini stane premiérem Itálie.

Salvini poté, co převzal vedení v Lize severu, nyní jen Lize, přestal požadovat nezávislost italského severu, a vede kampaň i na jihu země.

Šéfem imigrační politiky v jeho straně je Nigerijec, legální imigrant Toni Iwobi, který je nepřítelem nelegální migrace a v médiích mluví o “invazi ilegálních migrantů” a je podle něj šílenství přivážet “nové chudé lidi, kterým nelze zajistit budoucnost.”

Komentáře

komentáře