Marine Le Pen navštívila věznici, kde islamisté napadli dozorce

0
Marine Le Pen, foto Twitter MLP

Předsedkyně vlastenecké Národní fronty Marine Le Pen navštívila v posledních dnech několik věznic, kde dozorci čelili napadení ze strany vězňů, včetně jedné, kde se islamisté pokoušeli tři dozorce zabít.

Bývalá kandidátka na francouzskou prezidentku cestovala do záchytného centra ve Vincennes, kde jsou ubytováni neúspěšní žadatelé o azyl, a vyjádřila svou solidaritu s dozorci, kteří zde byli v minulých měsících terčem útoků, píše L’Express.

Centrum zažilo v minulosti i několik vzpour, kdy při té poslední minulý měsíc byli čtyři lidé zranění poté, co se migranti pokusili ze zařízení utéci a založili při tom několik požárů.

V říjnu dokonce 50 z 80 policistů pracujících v centru ohlásilo nemoc, aby protestovali proti pracovním podmínkám, přílivu nových migrantů do zařízení a nedostatek nových zaměstnanců, což hlídání migrantů činí výrazně obtížnější.

Předtím také navštívila věznici ve Vendin-Le-Vieil, kde byli v tomto měsíci napadeni tři dozorci stejným počtem islamistů. Jeden z nich při útoku křičel Allahu Akbar. Ten, německý občan s polskými kořeny jménem Ganczarski, je ve francouzském vězení od roku 2003. Za svou roli při útoku Al-Kajdy v Tunisu dostal 18 let vězení.

Komentáře

komentáře