Německá dětská televize učila mladé migranty, jak rozepínat podprsenku

0
Foto kika.de, screen shot

Německá dětská televize Kika zveřejnila krátké video ukazující mladé chlapce – migranty, aby ukázala nezletilým divákům, jak rozepnout podprsenku.

Příspěvek, který se objevil na webu televize, měl titulek “Rozepnout podprsenku”, byl po mnoha stížnostech diváků stažen. Stěžovala si největší německá organizace za práva žen, Terre des Femmes, píše Berliner Zeitung.

Šéfka Terre des Femmes Inge Bell řekla, že byla videem, které trvalo minutu a půl, zděšena. “Jde o zcela špatný signál směrem k cílové skupině televize Kika, což jsou děti od 3 do 13 let,” řekla, a dodala, že to u chlapců povzbuzuje špatné chování.

Bell také upozornila na fakt, že chlapci na videu jsou migranti: “Tento výběr má signální efekt, podle videa migrantští chlapci potřebují zvláštní školení v rozepínání podprsenek. Zvlášť v době debaty #MeToo by takové směřování imigrantských chlapců nemělo být přípustné.”

Televize Kika už si slízla ostudu za svůj dokument o vztahu mladého Syřana a německé dívky. Jak se ukázalo, Syřan Diaa je salafista.

Komentáře

komentáře