5 věcí, které Soros řekl v Davosu

0
screen shot

V pátek Středoevropan informoval, jak George Soros, jeden z nejvlivnějších lidí planety, na Světovém ekonomickém fóru v Davosu kritizoval Facebook a Google, ale jak se mezi řádky dalo vyčíst, spíše za to, že lidem umožňují se svobodně projevit. Soros toho ale v Davosu řekl víc.

Trump se z USA snaží udělat mafiánský stát

V zásadě se jednalo o prázdné tlachání bez důkazů a spíš nářek nad tím, že se jeho levicové agendě v USA nedaří. Otevřené společnosti takového toho Havlova typu jsou podle něj v krizí, a povstávají prý diktatury a mafiánské státy, kdy jako příklad uvedl Putinovo Rusko. Trump se prý také snaží o vytvoření mafiánského státu, ale brání mu v tom prý “Ústava, instituce a životem pulzující občanská společnost”.

Nezávislost jednotlivých států je pro Sorose prokletím. Ve své knize Krize globálního kapitalismu řekl, že “suverenita států musí být podřízena mezinárodnímu právu a mezinárodním institucím”. Tedy nevoleným institucím, které povedou aktivisté jako on.

Svět musí přijmout, že Severní Korea je jaderná velmoc

Zde se, s chladnou hlavou, nedá Sorosovi nic vyčítat. Severní Korea atomové zbraně má a v případě jaderného konfliktu mezi USA a touto zemí by trpěli všichni. Je důležité zajistit, že Severní Korea nenapadne svého jižního souseda, ale nátlak na tuto zemi je lepší ponechat na Číně, která má ke Korejcům přeci jen etnicky i ideově blíž.

Více demokratů, více volební manipulace, více soudců aktivistů

Nejprve k pojmům. Demokraté jsou levicová strana v USA, která stabilně soupeří o moc se spíše pravicovými Republikány. Volební manipulace (angl. gerrymandering) je úprava podoby volebního obvodu tak, aby byla zvýhodněna, nebo naopak znevýhodněna nějaká politická strana nebo nějací voliči, které či kteří by jinak v neupraveném obvodu dominovali. Soudci aktivisté jsou pak soudci, kteří nerozhodují podle zákona, ale podle svých pocitů.

Soros to neřekl napřímo, ale pro znalce prostředí přeci jen jasně. Řekl že chce obnovit funkční systém dvou stran (Demokraté a Republikáni), kdy se Demokraté zaměří na “gerrymandering” (použil jiná, ale významově stejná slova) a jmenování kvalifikovaných (tedy hlavně ideově) soudců.

Záchrana EU

Soros má strach, že jeho oblíbený projekt Evropské unie má více odpůrců, než stoupenců. Mluví tedy o obnově této instituce. Aby EU nezavrhla své hodnoty, musí se prý reformovat na každé úrovni. Soros, tak jako správný levičák, mluví o revolučním období, ve kterém se nyní nacházíme, ve kterém je vše předmětem změny. Rozhodnutí přijatá dnes prý ovlivní podobu budoucnosti.

Což je všem jasné. Otevřené hranice, neomezená migrace.

EU by měla do Afriky posílat ročně 20 procent svého rozpočtu

A to už se dostáváme k nástroji Sorosova plánu, bez kterého to celé nepůjde. K novým voličům, kteří přijdou (nejen) z Afriky. Soros tvrdí, že EU by měla Africké unii posílat 30 miliard eur ročně. Tedy 20 procent svého rozpočtu. Nepůjde prý o dar, ale o půjčku (Africe se běžně její dluhy odpouštějí). A to z důvodu, aby se africké země prý demokratizovaly, a zastavil se odchod imigrantů směrem do Evropy.

Evropa a svět strká do Afriky peníze už od konce kolonialismu. Za tu dobu se populace Afriky zčtyřnásobila a na kontinentu je permanentní konflikt. A taky hlad, protože se Afričané o sebe nedokáží postarat. Evropa a svět sem posílá peníze a jídlo, staví školy a buduje nemocnice, ale nedá se říct, že by to k něčemu bylo. Ve výsledku bude Evropa o 20 procent svého rozpočtu chudší, Afrika se nezmění, ale imigranti budou přicházet dál.

Jediným řešením migrační krize je zeď, plot a nesmlouvavý příslušník pohraniční stráže, který dovnitř nepustí nikoho, kdo tu nemá co dělat. Jinak Evropě hrozí masivní přelidnění, výměna populace a konec života, který jsme znali.

Komentáře

komentáře