Vítězství diverzity v Grammy. V nominaci na album roku není letos žádný bílý muž.

0
Wikipedia, Dmileson

Jak jistě kdosi kdysi řekl, více diverzity znamená méně bílých lidí. A je to logické. Když někdo kritizuje, že bílé komunity národů střední a východní Evropy potřebují více diverzity, znamená to, že potřebují více nebílých lidí. Čím více jich bude, tím bude diverzity více. A matematicky bude taková komunita nejvíce rozmanitá (diverzifikovaná) pokud bude každá myslitelná skupina rovnoměrně zastoupena.

Jenže z praxe aktivistů diverzity na Západě vidíme, že ideálním stavem je pro ně diverzita bez bílého komponentu. Nechtějí bílé profesory, nechtějí bílé vědění na školách, v BBC nepřijímají bílé nováčky. Pokaždé to omluví nějakou údajnou historickou křivdou, ale faktem je, že aktivisté diverzity, a mohou být sami bílí, chtějí bílý element vytlačit někam pryč. Středoevropan o tom často informoval v případech nejen z vysokoškolského prostředí ve Velké Británii a USA.

Dokonalá diverzita se teď povedla v nominacích na ceny Grammy za nejlepší album za rok 2017. V pěti nominacích je jedna bílá interpretka, protože bílé ženy ještě mohou v rámci feministického boje “projít”, ačkoliv na nedávných masových feministických protestech v USA se objevily transparenty, že i bílé ženy jsou problém. A pak tu jsou čtyři nebílí interpreti. A to je poprvé za 20 let, co se něco takového stalo

screen shot

Středoevropan psal už o loňských Grammy, které se nesly v duchu revoluce diverzity a odporu vůči Trumpovi. Taková Drahoš show po americku, kdy diverzitu nahraďme pravdou, láskou a slušností a Trumpa Zemanem. Grammy také v minulosti proslula protesty, když nezvítězil nějaký POC interpret (POC = People of Color, barevní lidé).

Letos je to jednoduché. V nominacích se nenachází žádný bílý muž ani bílá kapela. Porotci nemohou šlápnout vedle. Snad jen… kdyby vyhrála nominovaná bílá zpěvačka Lorde. Ale takový skandál si neumí nikdo představit.

Komentáře

komentáře