Německo loni zahájilo 1000 případů vyšetřování islámského extremismu

0
Sídlo Spolkového úřadu na ochranu ústavy v Kolíně nad Rýnem. Wikipedia Bundesamt für Verfassungsschutz Fotograf: A. Kirch

Počet soudních řízení s islamisty napojených na teroristické struktury je v Německu na výši. Federální prokuratura oznámila, že v roce 2017 kancelář zahájila 1031 vyšetřování islámského extremismu.

Prokuratura, která sídlí v Karlsruhe, tvrdí, že z tohoto vysokého počtu se k soudu dostaly zatím jen dva případy. Také poznamenává, že většina podezřelých jsou muži a jen 24 ženy, píše Die Welt.

Minulý rok vrchní státní zástupce Peter Frank oznámil, že bude hlouběji sledovat vyšetřování islamistů a jejich vazeb na teror. Specificky zmínil ženské islamistky, které se v posledních měsících, díky uvěznění mnoha mužských islamistů, staly důležitou částí scény.

Úřad na ochranu ústavy v Severním Porýní Vestfálsku varoval koncem minulého roku, že ženy hrají v radikalizací muslimů v Německu stále častější roli a vychovávají novou generaci potenciálních džihádistů.

U soudu skončily zatím jen dvě, které se vrátily z bojů na Středním východě. Jedna za únos dítěte a druhá za podporu teroristické skupiny.

Komentáře

komentáře