První fáze migračních kvót končí. Umístit se povedlo jen zlomek azylantů

0
Většinu migrantů nějaké kvóty příliš nevzrušovaly a do Evropy vstupovaly nelegálně. Wikipedia Gémes Sándor/SzomSzed

Německo oznámilo že umisťuje posledních pár migrantů z Itálie a Řecka podle systému kvót Evropské unie. Německo přijalo asi jen třetinu očekávaného počtu.

Německé ministerstvo vnitra dnes sdělilo, že už umístí v následujících týdnech jen malý počet migrantů, protože první fáze kvót se chýlí ke konci.

Mluvčí ministerstva řekl listu Die Welt že kritéria pro umístění splnilo mnohem méně lidí, než se čekalo. “V Řecku už není prakticky žádný azylant, který by splňoval kritéria.” Podmínkou je, aby dotyčný byl ze země, jejíž občané mají šanci na azyl alespoň ze 75 procent.

Minulý měsíc čekalo v Itálii na přesídlení do Německa 500 migrantů a v Řecku méně než 40.

Podle původního plánu mělo být z Řecka a Itálie během dvou let umístěno 160 tisíc migrantů. Číslo bylo upraveno na 100 tisíc, když se zjistilo, že méně lidí, než se myslelo, do kritérií spadá.

Ze 100 tisíc lidí jich nakonec bylo umístěno jen 33 tisíc, kdy Německo mělo původně přijmout 27 tisíc z nich, ale nakonec to bylo jen něco přes 10 tisíc.

Kvóty nejen nesplnily svůj účel, ale migranti se na ně vůbec nespoléhali. Do Německa se dostávali a dostávají ilegálně. Kvótám navzdory jich do Německa v roce 2015 přišel přes milion a v roce 2016 a 2017 každý rok, kvóty nekvóty okolo půl milionu.

Komentáře

komentáře