Udílení cen Grammy bylo opět, tak jako loni, plné levicové politiky

0
screen shot

Hudebnímu průmyslu v USA dominují liberálové a rezonují v něm kauzy v podstatě všeho, za čím současná západní levice stojí. Tak jako se loni udílení cen Grammy stalo politickou propagandou namířenou proti Trumpovi a tradiční Americe, jak jsme jí znali před rokem 1965, letos tomu nebylo jinak.

Vystoupila zde královna marxismu a neúspěšná kandidátka na prezidentku Hillary Clinton, která četla z protitrumpovské knihy Fire and Fury.

Kesha, doprovázená již vysloužilými ale v levicové politice stále aktivními zpěvačkami, jako je třeba Cyndi Lauper, zase vystoupila za hnutí #MeToo.

Kendrick Lamar předvedl performanci, při které tanečníci v kapucích (kapuce na hlavě je v USA symbol mladých černochů) s americkou vlajkou za sebou padají na zem za zvuku střelby. “Chtěl jsem audienci připomenout, že jediná horší věc, než sledovat v USA upřímného černocha, je být v USA upřímným černochem.” Čert ví, co tím myslel.

Raper Logic se vyjádřil na podporu žen a migrantů, což udělala i zpěvačka kubánského původu Camila Cabello. Ta promluvila na podporu nelegálních dětských imigrantů, kteří čekají, zda bude jejich pobyt v USA zlegalizován v rámci programu DACA. “Tato země byla vybudována snílky, pro snílky, pro ty, kdo jdou za americkým snem,” řekla.

U2 měli vystoupení před Sochou svobody ve svém jasně pro-migračním poselství.

Kde jsou ty časy, kdy muzikanti dělali muziku, a neagitovali? U nás bychom se takovým lidem vysmáli.

Komentáře

komentáře