Wilders se o víkendu setkal v Budapešti s Orbánem: “Bojujeme za přežití naší kultury.”

0
©Geert Wilders / Twitter

Holandský politik a předseda Strany za svobodu (PVV) Geert Wilders navštívil tento víkend Budapešť, aby uvedl maďarské vydání své knihy “Označen na smrt”. Rozdal několik rozhovorů a sešel se s maďarským premiérem Orbánem.

V jednom rozhovoru pro ATV řekl, že pokládá židovskou a křesťanskou kulturu za nadřazené islámské a také se podivil, proč státy Perského zálivu nepřijímají uprchlíky ze svého regionu. Kritizoval také některé evropské politiky, jako holandského premiéra Rutta a německou kancléřku Merkelovou, že chtějí proti vůli lidu otevřít hranice a nechat každého přijít.

Zdůraznil, že většina žadatelů o azyl jsou ekonomičtí migranti, kteří by měli být posláni domů. “Myslím, že bychom měli zastavit migraci z islámských zemí,” dodal a řekl, že chce, aby Holandsko vystoupilo z EU.

Maďarskému vládnímu deníku Magyar Idok zase řekl, že doufá, že se maďarská migrační politika nezmění, protože je to v evropském zájmu.

“Bojujeme za přežití naší kultury, zatímco jsou u moci kulturní relativisté. Potřebovali bychom politiky, kteří se nebojí úkolů, které před nimi leží. V západní Evropě žádní Viktorové Orbánové nejsou,” řekl.

Provládnímu deníku Pesti Sracok zase řekl, že fandí Orbánovi, protože vzdoruje Bruselu. “Ostatní země Visegrádu to dělají také, ale z jiných důvodů. Poláci a Češi se Bruselu také postavili. Orbán se postavil a ukázal, že svou zemi vede a to se mi moc líbí. Přál bych si, abychom měli vůdce, který má alespoň 10 procent odvahy, kolik jí má Orbán.

V dlouhém rozhovoru pro zpravodajský web 888 mluvil o svých názorech na islám, Izrael, no-go zóny a nedostatek svobody slova v západní Evropě. A znovu pochválil premiéra Orbána a jeho migrační politiku.

Komentáře

komentáře