“Churchill byl rasista,” křičeli levičáci v kavárně v Londýně vyladěné do předválečného stylu

0
screen shot

Tak už je v hledáčku progresivních aktivistů i Churchill. Britský buldok, který vedl obranu Británie během Druhé světové války.

Tlupa radikáků pod vedením dívky jménem Halimo Hussein pocházející ze Somálska vtrhla do kavárny Blighty Cafe, jejíž interiér je v předválečném stylu, a hlasitě požadovala, aby se “majitelé omluvili místní komunitě” za design kavárny a “rychle jej změnili”. K výstupu došlo poté, co před kavárnou vystavená deska Winstona Churchilla byla několikrát poškozená, a majitelé si chtěli s radikály o všem v klidu pohovořit.

Hussein studuje politologii (co taky jiného) a je prezidentkou pro “rovnost a svobodu” na fakultě Orientálních a Afrických studiích. Ze záběrů, které se po jejich vystoupení v kavárně objevily, ji identifikovalo několik médií. Hussein se do Británie dostala i se svou rodinou během občanské války v Somálsku. Je ovšem zvláštní, že si vybrali zrovna zemi, která je podle nich tak rasistická a zlá a nešli třeba do progresivní Nigérie.

Halimo Hussein, Facebook

Jedna z aktivistek se uvnitř obrátila směrem k zákazníkům” “Žádáme vás, ať tuto kavárnu bojkotujete, dokud (majitelé) nezačnou brát stížnosti komunity vážně.” A ostatní nesmyslně skandovali: “Je naší povinností bojovat za naši svobodu”, “Nemáme co ztratit kromě našich okovů.”

Když se jeden z hostů ohradil, že Churchill bojoval za “naši svobodu”, aktivisté začali řvát: “Churchill byl rasista”.

Majitel vysvětlil, že se se skupinou pokoušel diskutovat a pozval je “na kávu”. “Místo toho přišli a křičeli na mé zákazníky.” Majitel podal na levičáky trestní oznámení.

“Nevím, jestli se s těmito lidmi dá někdy vyhrát. Pokud ne, má se na to člověk prostě vykašlat, vybělit zdi a přejmenovat se na ‘Bland Cafe’, aby je potěšil a ztratil své pravidelné zákazníky?”

“Je to jakoby tito lidé cítili, že bychom neměli mít žádnou historii.”

Do věci se vložil ministr zahraničí Boris Johnson, který šéfa labouristů Corbyna požádal, ať odsoudí, že levičáci napadají drobné podnikatele.

Komentáře

komentáře