Fake news: Německá stanice ARD zmanipulovala záznam Trumpovy řeči v Davosu

0
Evan Vucci/AP/REX/Shutterstock

Německé zpravodajství ARD bylo odsouzeno, když se přiznalo, že zmanipulovalo zvuk “bučení” během řeči Donalda Trumpa minulý týden v Davosu.

Ten zde, mimo jiné, kritizoval velká média. Řekl: “Až, když jsem se stal politikem, jsem si uvědomil, jak odporná, zlomyslná, zákeřná a falešná média mohou být.”

Stanice ARD zveřejnila klip Trumpovy řeči na Twitteru, ve kterém je ihned po Trumpových slovech slyšet bučení. Krátce poté stanice přiznala, že zvýšila hlasitost bučení, aby jej zvýraznila. Show byla obviněna z manipulace, píše Stern.

Stanice na Twitter napsala: “Vlastně jsme zvuk na konci trochu zhlasitěli, aby bylo slyšet bučení. Pouze tak můžeme vyjádřit to, co naši korespondenti slyšeli.”

Šéfredaktor německého Bildu Julian Reichelt osočil lidi odpovědné za tuto manipulaci a řekl, že je těžké si představit, že by udělali to samé i s potleskem.

Není to poprvé, co německá média projevila své předsudky vůči americkému prezidentovi.

Levicový Der Spiegel byl kritizován za své různé koláže na titulních stranách, kdy na jedné Trump drží uříznutou hlavu Sochy svobody, aby vypadal jako kati Islámského státu.

Vydavatel levicového Die Zeit Josef Joffe zase loni řekl, že “jediný způsob jak ukončit Trumpovu katastrofu je vražda v Bílém domě.”

A konečně šéfredaktor Die Welt, Ulf Poschardt, řekl, že nejlepší způsob, jak mohou Němci Trumpovi vzdorovat, je být více multikulturní a gay.

Komentáře

komentáře