Islám ohrožuje Itálii, opevním hranice, říká šéf Ligy Salvini

0
Foto: Vincenzo Lavigni

Matteo Salvini, po březnových volbách možný premiér Itálie, který slibuje ze země dostat půl milionu afrických migrantů, v rozhovoru v tomto týdnu ještě více přitvrdil.

Řekl, že islám představuje jednu z největších hrozeb pro Itálii a kromě deportací ilegálních migrantů slíbil i opevnění hranic jak na zemi tak na moři. Salvini to řekl v rozhovoru pro italské noviny il Giornale.

Šéf Ligy zopakoval své plány na deportace ilegálů během pěti let jeho možného premiérování, a řekl: “První možností je zabezpečení naší hranice. Od Alp až po Sicílii. Dost, neprojdou, konec. Protože ilegální migrace znamená delikventství. Klíčové pro tuto zemi je vyčistit, obnovit pravidla, zavřít hranice, a vyhostit.”

Také se zaměřil na islám: “Dnes je islám nebezpečím. Nechci jej, pokud se nevyvine a neotevře, jinak je nebezpečím. Salviniho vláda ukončí přítomnost jakékoliv neobvyklé nebo škodlivé islámské přítomnosti v Itálii.”

V ekonomických záležitostech Salvini pochválil prezidenta Trumpa: “Evropa už má 52 tarifů, které chrání evropské zboží. Říkám to, jakože Trump chrání pračky a solární panely, tak i my máme povinnost chránit některé naše produkty. Mám na mysli textil, obuv, hračky, a to co pijeme a jíme.”

“Ať žije volný trh, ať žije volný obchod, ale bráním práci a zdraví Italů,” dodal.

Komentáře

komentáře