Trump uctil chlapce, který pokládá na hroby padlých vojáků americké vlaječky

0
GoFundMe

Prezident Trump, který včera měl řeč ke zprávě o Stavu unie, což je zhodnocení toho, jak si Spojené státy v posledním roce vedly, si našel čas, aby uctil chlapce z Kalifornie, který od roku 2015 dává na hroby padlých amerických vojáků miniaturní americké vlaječky.

Preston Sharp, který je z Reddingu a je mu 12 let, začal vlaječky na hroby vojáků umisťovat, když mu bylo 10, říká jeho rodina. Chlapec byl pozván do lóže jako host první dámy Melanie Trump.

“Preston Sharp byl v roce 2015 navštívit hrob svého dědečka, válečného veterána, když si všiml, že ostatní hroby nejsou vyzdobeny ani vlajkami, ani květinami,” stojí v prohlášení Bílého domu. “Do dnešního dne Preston na hroby vojáků položil více než 40 tisíc vlajek a rudých karafiátů.”

“Věděl jsem, že chci něco udělat, protože kdyby za nás nebojovali, nemuseli bychom tu být,” řekl patriotický kluk médiím.

Preston také pomáhá získávat peníze na údržbu hrobů vojáků.

Tisková mluvčí Bílého domu Sarah Sanders připomněla, že zvaní hostů na zprávu o Stavu unie je důležitá tradice.

Další vyznamenaní jsou policista, který adoptoval drogově závislé dítě, seržant, který přežil výbuch miny, ale i rodiče dětí, které byly v září 2016 zavražděny gangem MS-13.

Komentáře

komentáře