Domů Pevnost Evropa Studenti v Paříži okupují univerzitu. Chtějí amnestii pro všechny imigranty.

Studenti v Paříži okupují univerzitu. Chtějí amnestii pro všechny imigranty.

0
Twitter @AnBonhomme

Studenti na univerzitě v Paříži od úterý okupují jednu z budov kampusu a vyzývají vládu, aby podpořila a udělila azyl všem migrantům bez ohledu na důvod jejich příchodu do Francie.

Studenti na Sorbonne nazývající se Komise na podporu migrantů (také jste tak alergičtí na bolševický výraz “komise”?) vydali prohlášení nazvané “Dokumenty pro všechny” vyzývající k ukončení rozlišování mezi “ekonomickými migranty” a “politickými uprchlíky”.

Studenti nejdřív uspořádali shromáždění, na kterém dohodli možné akční plány, a pak přešli k okupaci budovy.

Účastníci, kteří informace o demonstraci zavěsili na Twitter, tvrdí, že je obsazené nejméně jedno patro univerzity a na okupaci se podílí 200 studentů.

“Celé roky bylo tisíce exilantů zneužíváno úřady a donuceno žít na ulicích,” píše na svém webu organizace GISTI pomáhající migrantům ve Francii. Organizace tvrdí, že tzv.přijímací centra pro migranty jsou ve skutečnosti “rozřazovací centra” (narážka na koncentrační tábory) a první krok k masivnímu vyhnání migrantů z Francie.

V dopise, který byl zveřejněn online, svou solidaritu se studenty bez dokumentů vyjádřili i francouzští akademici, učitelé a vědci.

Komentáře

komentáře