Trump: I Američané jsou snílci

0
screen shot

Američané jsou, co se nelegálních migrantů týče, vystaveni stejnému citovému vydírání, jako Evropané. Čelíme záběrům na ženy a malé děti putující odněkud do Evropy údajně za lepším životem, o kterém sní, a jen zcela necitelný člověk by jim v něčem takovém mohl bránit. Proč jsou ústupky takovému vydírání zcela zcestné bylo vysvětleno například dnes v tomto článku o populační explozi v Africe, kterou udělení azylu milionům Afričanů ani nevyřeší ani nezastaví.

V Americe je problém o to složitější, že ilegální migranti nejsou na cestě, ale už se v Americe nacházejí. Levicoví mistři PR ty nezletilé z nich, a jejich počty jdou do milionů, nazvali “snílky”, Dreamers. I zákon, který má vyřešit jejich pobyt v USA je nazýván “Dreamers Act”. A když jde o děti, navíc snílky, všechny argumenty musí vždy dříve nebo později sklouznout do citové roviny a s city se těžko dohaduje.

Minimálně ta část Ameriky, která před rokem volila Trumpa, Snílky v USA nechce. Proto i když Trump a jeho administrativa čelí nepřátelství médií, mohou se opřít o své voliče.

A právě jim Trump během řeči o Stavu unie poslal vzkaz, že i Američané jsou snílci. Řekl:

“Mou povinností, posvátnou povinností každého zvoleného zástupce v Kongresu, je chránit Američany. Chránit jejich bezpečnost, jejich rodiny, jejich komunity a jejich právo na americký sen. Protože i Američané jsou snílky.

Demokraty a aktivisty za “práva” nelegálních migrantů Trump nepotěšil. Twitter je plný reakcí z obou stran.

Komentáře

komentáře