Na pařížském předměstí probíhají už několikátou noc za sebou boje s policií

0
Facebook Abdel Ait Omar

Pařížské předměstí Villeneuve-la-Garenne a jeho okolí zažívá už několikátou noc po sobě orgie násilí proti policii poté, co muži zákona postřelili člověka, který do nich najel autem.

Incident, který vše odstartoval, se stal minulý pátek. Při běžné silniční kontrole byl zastaven muž ale pokusil se utéci a svým autem narazil do policejní motorky. Policista pak spustil palbu a muže zasáhl do lokte, nohy a boku, píše Le Parisien.

V sobotu v noci došlo ve čtvrti Caravelle k násilí, při kterém byli napadeni hasiči a policisté, kteří se sem sjeli kvůli založeným požárům. K incidentům mělo dojít proto, že se na sociálních sítích rozšířilo video z pátečního zásahu ukazující policistu střílet na ujíždějící auto.

V pondělí v noci pak výtržnosti pokračovaly s dalšími zapálenými ohni a autobusem napadeným projektily. Výtržníkům se během násilností podařilo autobusu rozbít čelní sklo.

Na Twitteru se objevilo také několik videí ukazující násilnosti.

Zástupce starosty ve Villeneuve-la-Garenne, Abdel Ait Omar, zveřejnil v úterý prohlášení, že navštívil postřeleného muže a tvrdí, že pochází z dobré rodiny a nemá kriminální minulost.

Omar muže označil jako “mladého Boubacara”, což je jméno vzniklé v západní Africe a má být verzí arabského jména Abu Bakr. Podle něj byl Boubacar policistou střelen desetkrát a on požaduje vyšetření: “Jedna věc je jistá: sebeobrana, která v tomto případě není prokázána, zvoní v hlavě některých policistů jako svoboda zabíjet.”

Násilí pak pokračovalo v úterý v noci a bylo při něm zatčeno devět “mladíků”. Ti měli napadat kameny a dalšími projektily tramvaje a autobusy.

Komentáře

komentáře