Na dětské zvířecí farmě v berlínském Neuköllnu někdo zmasakroval ovci

0
tierpark-neukoelln.berlin

Neznámí pachatelé pronikli do dětské zoo v berlínském Neuköllnu. Dvě ovce hodili přes plot a jednu z nich, která byla březí, zmasakrovali, píše Taggesspiegel.

Dětský zvířecí park v Neuköllnu je rájem pro návštěvníky. Je jako pohádková farma zvířat, kde se procházejí kuřata, kozy, ovce, srnky, poníci a různá drůbež a lidé je mohou krmit a hladit. Idylu ale zničili neznámí sadisté, kteří se minulý pátek na farmu dostali přes plot. Chytili mladého berana a březí ovci a hodili je přes plot mimo zahradu. Tam, v nedalekém křoví, březí ovci podřezali a prý odborně vyvrhli. Mladý beran, ač lehce zraněn od pádu před plot, zůstal ušetřen a je nyní v péči veterinářů.

Provozovatelé zvířecího parku, což je nezisková organizace, jsou šokováni. “Truchlíme nad ztrátou Rose, na jejíž jehně jsme se těšili,” říká šéf organizace Gerrit Harre. Těhotná ovce patřila k malému stádu východo-fríských ovcí. Organizace nyní řeší, jak svou malou farmu lépe chránit.

Podle policie vše nasvědčuje tomu, že minimálně jeden z pachatelů byl zkušený řezník. Na místě po ovci zůstaly jen její orgány, drápy a hlava. Proč byl ušetřen mladý beran není jasné.

Čtvrť Neukölln, ve které se farma nachází, má asi 330 tisíc obyvatel, z nichž téměř polovina není německého původu.

Komentáře

komentáře