V Cottbusu dnes demonstrovala levice a arabští migranti. Po nich se sešel mnohonásobný počet Němců

0
Pozvánka na dnešní pro-německou demonstraci

V německém Cottbusu, kde kvůli velkým problémům s migranty vyhlásili stop stav na přijímání dalších, a kde se před 14 dny konala veliká demonstrace proti imigrantům a politice otevřených hranic, se dnes demonstrovalo znovu, jak popisuje například Die Welt.

Nejprve se pár stovek levičáků a arabských migrantů sešlo, aby demonstrovali proti tomu, co nazývají “pokusy krajní pravice o vyvolání napětí”. Není to ale krajní pravice, kdo vyvolává napětí, nýbrž syrští migranti, kteří mají ve stotisícovém městě na svědomí velké množství násilí.

Dnešní levicové shromáždění, Foto @Gulbi56

O pár hodin později městem prošla další demonstrace, tentokrát složená z běžných Němců, ale i stoupenců krajní pravice, kteří demonstrovali proti zločinu ze strany migrantů. Podle různých odhadů byla účast na této akci mezi 3 a 4 tisíci lidmi.

@IngoFunke

Ti skandovali hesla jako “Merkelová musí pryč”, “My jsme národ!” a “Prolhaná média”. Jedna z organizátorek v té souvislosti účastníky požádala, aby s médii nekomunikovali.

@r00chN

Rozdílné světy

Jak v rozličných světech účastníci obou shromáždění žijí vykreslují rozhovory s účastníky obou shromáždění. Zatímco na tom prvním padaly doslova názory, že kvůli pár útokům nožem není možné požadovat, aby město opustili všichni uprchlíci, na tom druhém zaznělo, že není možné přivítat každého, protože na to není připravená ani policie, ani systém.

Obě dnešní shromáždění se i díky masivnímu nasazení policie obešla bez incidentů.

Komentáře

komentáře