V Německu roste prodej “nesmrtících” zbraní. Licenci na ně má už přes půl milionu lidí.

0
Facebook Caroline Matthie

Nárůst o více než 85 procent zaznamenal počet udělených licencí na “nesmrtící” zbraně, jako jsou různé typy plynových a omračovacích zbraní, ke kterým stačí být dospělý, mít čistý trestní rejstřík a zaplatit relativně nízký poplatek. Zatímco v lednu 2016 mělo takovou licenci 300 949 Němců, o dva roky později už jich je 557 560. A prodejci prý nestíhají na zvýšený zájem zákazníků reagovat, píše britský Daily Mail.

Experti se prý shodují, že důvodem je jak kombinace nárůstu kriminality ze strany cizinců, kteří do Německa od roku 2015 přicházejí ve statisícových houfech, a také hrozba a reálná přítomnost terorismu.

Před měsícem Středoevropan informoval o německé dívce s francouzským jménem Carolin Matthie, která se stala jakousi reklamní tváří prodejců těchto zbraní. Carolin se rozhodla ozbrojit, když ji jednou sledovalo šest cizinců a v neznámé řeči na ní něco pokřikovali. Zde je Carolin na střelnici:

Ač plynová pistole v případě teroristického útoku moc nepomůže, v případě běžného napadení, jakých je současné Německo plné, jako odstrašující prostředek ano. A pokud se oběť brání z těsné blízkosti, útočník to může odnést i vážným poraněním. Proto držení zbraně dává lidem pocit většího bezpečí.

Pokud by měli Němci možnost získat povolení na opravdové střelné zbraně, jejich bezpečí by se tím zvýšilo ještě více.

Komentáře

komentáře