V novém díle seriálu Zákon a pořádek nechává scénárista sadisticky znásilnit pravicovou novinářku. Proč?

0
NBC

Seriál z detektivního prostředí Zákon a pořádek, který je vysílán i u nás, v nejnovější epizodě zobrazuje sadistické znásilnění pravicové novinářky, která nápadně připomíná aktivistku Ann Coulter. I název dílu může bystrým divákům leccos napovědět – Info Wars.

Epizoda zobrazuje pravicovou aktivistku v seriálu pojmenovanou jako Martha Cobb, která během projevu na univerzitě k lidem s čepicemi Make America Great Again, pronese řeč, ve které si dělá legraci z “liberálních sněhových vloček”, jak se v USA přezdívá přecitlivělým levičákům, kteří jsou stále něčím uražení a dotčení. Její řeč je nicméně přerušena, když se na scéně objeví gang antifašistických protestujících a s posluchači se střetne.

Když se násilí uklidní, aktivistka Cobb je nalezena v bezvědomí poté, co jí někdo zbil a znásilnil násadou, na které měl někdo z antifašistů svou ceduli s hesly.

Vyšetřování případu ukazuje, že díl je zasazen do aktuální současnosti. Detektivové se mezi sebou baví například o tom, zda útočník mohl být ovlivněn její podporou politiky, která chce zrušit Plánované rodičovství a deportovat “Snílky”.

Detektivové nakonec vypátrají jednoho antifašistu, jehož transparent byl ke znásilnění použit a jehož DNA se našlo pod nehty Cobb.

Bizarní na celém díle není jen to, že postava Cobb Ann Coulter připomíná, ale autor scénáře, Robert B. Cohen, na to v podstatě ve středu upozornil sám, když reagoval na tweet Ann Coulter o hlasování v Kalifornii o odstranění sochy Kryštofa Kolumba. Do své reakce napsal jen dva hashtagy – #timely a #infowars – tedy “právě včas” (reakce na odstranění Kolumba) a pak název dílu, ve kterém je osoba Coulter podobná znásilněna.

Toto otevřené vyhrožování neuniklo mnoha pravicovým personám na americké scéně a někteří se NBC, stanice která seriál produkuje, i scénáristy Cohena ptají, co to má znamenat.

Komentáře

komentáře