V USA prudce vzrostly aktivity “pro-bílých” skupin

0
Twitter @IdentityEvropa

Organizace Anti-Defamation League (ADL), která v USA dlouhodobě sleduje rasově orientované bílé skupiny, v nejnovější zprávě tvrdí, že objem “bílé propagandy” nalezené na amerických vysokých školách v roce 2017 neobvykle vzrostl o 258 procent, informuje NBC News.

Zatímco na podzim 2016 ADL zaznamenala 41 “incidentů”, o rok později jich bylo již 141. Incidentem se v této souvislosti myslí vystavení letáku, plakátu nebo samolepky. A nejedná se o nějaké primitivní nenávistné výzvy. Typický příklad této propagandy například zde:

Bílí aktivisté prý podle ADL vnímají vysokoškolské prostředí jako “úrodný prostor pro nábor”. ADL prý respektuje svobodu projevu, ale zároveň vyzývá k tomu, že škola musí na tyto aktivity reagovat.

A nejedná se o malý počet škol. Od 1.září 2016 ADL šetřila celkem 346 “incidentů” na 216 vysokých školách ve 44 státech napříč USA. Téměř polovina případů aktivismu jde na vrub organizace Identity Evropa. Ta pro své letáky používá obrazy antických soch odkazující na evropskou historii a jednoduchá hesla o identitě, kultuře a jednotě.

Aktivity skupiny sleduje i sesterská organizace ADL, Southern Poverty Law Center operující z Alabamy. Na Twitteru nyní koluje video, které se podařilo natočit na setkání této organizace. Žena, která na videu uvádí prezentaci, zde přiznává, že za nárůstem pro-bílých skupin mohou demografické změny v Americe v neprospěch bílých lidí, které prý “byly nějakou dobu plánovány” a “nedají se zastavit”.

Komentáře

komentáře