Portrét rozzlobeného italského střelce

0
Foto: Facebook Lega

Italský střelec, který včera ve zjevném aktu pomsty, postřelil ve městě Maceratě šest cizinců, z toho čtyři Afričany, byl identifikován jako bývalý kandidát politické strany Liga (Severu), Luca Traini (28).

Luca včera v reakci na zavraždění mladé Italky nigerijským migrantem vzal zbraň, sedl do auta, a vyrazil na lov. Když skončil, s národní vlajkou přes ramena vystoupal na památník na náměstí v centru města a tam šokované lidi pozdravil starým římským pozdravem. Poté se bez odporu vzdal policii.

Na fotografii z policejní stanice je Traini vidět, jak má nad pravým okem vytetovaný symbol Wolfsangel. Ten pochází z Německa, a používal se mimo jiné jako symbol lesníků. V roce 1910 jej ve svém románu Der Wehrwolf použil spisovatel Hermann Löns jako symbol německých sedláků ve Třicetileté válce, kteří se brání cizím žoldnéřům. Během Druhé světové války symbol používalo několik divizí Wehrmachtu i SS a po válce další skupiny, kromě jiných i proslulý dobrovolnický batalion Azov bojující na straně ukrajinské armády proti separatistům.

Traini loni kandidoval za Ligu v místních volbách, ale neuspěl. V článku v La Repubblica se objevilo tvrzení jeho známých, že Traini, který žil se svou babičkou v Tolentinu, měl údajně v minulosti i barevné přátele, ale v říjnu jej prý vyhodili z jeho tělocvičny, když začal projevovat stále více radikální názory. V poslední době pracoval jako vyhazovač.

Policie u něj při prohlídce našla vlajku s keltským křížem, Hitlerův Mein Kampf a další knihy. Policii řekl, že jel autem do tělocvičny, když v rádiu slyšel příběh o zavražděné Pamele. Vrátil se domů, vzal z trezoru zbraň a vyrazil do akce.

Vystřelil celkem třicetkrát na deseti různých místech, kde se vyskytují migranti.

Lídr Ligy, Matteo Salvini, se od střelby distancoval, a z rasového napětí obvinil masovou migraci. “Už se nemohu dočkat, až se dostanu do vlády, abych obnovil bezpečnost, sociální spravedlnost a klid pro Itálii,” řekl prý.

Komentáře

komentáře