Domů Pevnost Evropa Imigrantská rodina v Německu inkasuje měsíčně 7300 eur

Imigrantská rodina v Německu inkasuje měsíčně 7300 eur

0
Kopie rozhodnutí, které bylo posláno německým médiím

Rakouský list Krone zveřejnil kopii rozhodnutí pocházející údajně z imigračního úřadu v německém Lipsku, ve kterém se desetičlenné rodině migrantů přiznává sociální podpora ve výši 7345 eur z důvodu, že jejich azylové řízení trvá déle, než 15 měsíců. Podle média takové případy stojí Německo měsíčně nejméně 33 milionů eur, které pochopitelně někde jinde chybí.

Žadatelé o azyl, kteří na vyřízení své žádosti čekají déle než 15 měsíců, totiž dostávají nejen částku, která je určena žadatelům azyl jako norma, ale navíc i sociální podporu a úhradu nájemného. Takových případů je nyní asi 14 tisíc a náklady Krone odhaduje na nejméně 33 milionů eur.

Imigrační úřad nepotvrdil, zda je rozhodnutí pravé, nicméně slovy své mluvčí sdělil, že dokumenty úřadu vypadají poněkud jinak. Mluvčí úřadu nicméně sdělila, že v takových případech částka 7345 eur nemusí být nesprávná, protože jen náklady na bydlení desetičlenné rodiny mohou měsíčně přesahovat i částku 4000 eur. Průměrná částka na jednu osobu měsíčně pak přijde na 300 eur.

Úřad mezitím podal trestní oznámení na neznámou osobu, která dokument z úřadu vynesla. Což jeho pravost podle všeho potvrzuje.

Komentáře

komentáře