Jediným republikánským kandidátem do Kongresu za Illionois je bývalý člen americké nacistické strany

0
Foto Marcus DiPaola/Sun-Times

Arthur Jones, dlouholetý neonacistický aktivista, bude pravděpodobně jediným kandidátem Republikánské strany v boji o Kongres za třetí okrsek státu Illinois, který zahrnuje i část města Chicago.

“Je důležité si uvědomit, že kandiduji do Kongresu, ne do německého kancléřství… Holocaust je pro mě to, čím je: Mezinárodním nástrojem pro vydírání,” řekl Jones pro Chicago Sun Times. Na svém webu Jones Holocaust označuje za “největší, nejčernější lež v historii.”

Jones, kterému je 70, a je pojišťovacím agentem v důchodu, se o úřady v oblasti Chicaga uchází už od 70.let. O místo kongresmana pro třetí okrsek se pokouší už od 90.let. Celkem sedmkrát a nikdy nebyl úspěšný. Tentokrát to ale bude jiné. Je totiž jediným republikánským kandidátem.

Republikánská strana s jeho účastí nesouhlasí, ale je to asi tak všechno, co s tím může dělat. Tim Schneider, který Republikány v Illinois vede, pro list Sun Times napsal: “Republikánská strana v Illinois a naše země pro nacisty, jako je Arthur Jones, nemá místo. Jsme silně proti jeho rasistickým názorům a jeho kandidaturu do jakéhokoliv úřadu.”

Jones listu řekl, že je bývalým šéfem American Nazi Party a nyní vede skupinou nazvanou America First Comittee. “Členství je otevřené jakémukoliv bílému občanovi evropského, nežidovského původu,” řekl.

Přesto nemá Jones na vítězství šanci. V listopadu bude čelit svému Demokratickému soupeři a třetí okrsek je Demokratická bašta. Právě kvůli tomu se Republikáni neobtěžují v okrsku stavět kandidáta. Jones splnil všechny náležitosti a bude tak jediným republikánským kandidátem.

Během kampaně nedostane ani nebude žádat podporu od tamní Republikánské strany. A ani se zřejmě neobrátí na prezidenta Trumpa. Nemá jej totiž rád. Podle videa na YouTube je mu líto, že Trumpa volil, protože se “obklopil hordou Židů, včetně svého židovského zetě Jareda Kushnera.

Komentáře

komentáře