Policistům v Malmö vydali samopaly

0
Policisté nyní používají zbraň Heckler & Koch MP5. Foto Wikipedia, stránky výrobce,

Před dvěma policejními stanicemi v Malmö nyní stojí policisté se samopaly ve snaze odradit případné “odvetné útoky” ze strany zločinců, píše švédský Local.

Ochranná opatření byla přijata od sobotní noci před policejními stanicemi v problémové čtvrti Rosengård, kde došlo k již několika útokům proti policejním stanicím.

“Policie v Malmö v současné době provádí mnoho operací proti profesionálním zločincům,” říká tiskový mluvčí policie v jižním Švédsku.

“Víme z předchozí práce tohoto druhu, že někteří zločinci tíhnou k provádění odvetných útoků. Je to také svým způsobem prohlášení: chceme ukázat, kdo je tu šéf.

Policie prý ve městě minulý týden podnikla několik razií na zločinecké gangy, a v tomto týdnu mají naplánované akce další. Policisté se domnívají, že útoky proti nim jsou útoky odvetnými za jejich práci proti zločincům.

“Myslíme, že to, co se stalo, byla odpověď od zločinců, řekl dále. “Ukazuje to, že práce a tlak, který na ně vytváříme, znamená, také věci můžeme bohužel očekávat.”

Rosengård je jednou ze 61 uznávaných “no-go” zón ve Švédsku, jejíž charakteristikou je, že jde o “geograficky definovanou oblast charakterizovanou nízkým sociálně-ekonomickým statusem, kde mají zločin dopad na místní komunitu.”

Komentáře

komentáře